Jak se plavcům dařilo v roce 2017

Po sportovní stránce se plavcům dařilo skvěle. V reprezentačních výběrech měl klub zastoupení v Martině Elhenické (dospělí), Kláře Šimánové (starší junioři) a Heleně Blahové (mladší junioři). V celostátním SCM byla zařazena Klára Šimánová. V krajském SCM pod vedením Tomáše Břeně a Pavla Pokorného potom Dominika Brádlová, Karolína Šolínová, Lucie Kraková, Karolína Malíková, Veronika Hůlková, Helena Blahová, Eliška Šutriepková, Jakub Pásler a Aleš Umlauf. Na vrcholných mezinárodních akcích se představila Martina Elhenická a Klára Šimánová. Martina reprezentovala na mistrovství světa (50) v Budapešti – 19. místo a Světové univerziádě v Taipei (50) – 9. místo ve štafetě. Klára skvěle zaplavala na MEJ v Netanye (50) – 14. místo v semifinále a MSJ v Indianapolis (50) – 19. místo. Na českých mistrovstvích se zástupcům Lokomotivy také velmi dařilo. Družstvo žen v plavecké lize potvrdilo dlouhodobou příslušnost k české špičce a po dvanácté v řadě postoupilo do finále, kde obsadilo potřetí v řadě 4. místo ve složení Pechancová, Elhenická, Holubová, Šimánová, Šolínová, Brádlová a Blahová. Předtím zlato 2009, stříbro 2014, bronz 2007 a 2008. Mezi dospělými vybojovaly ženy 10 medailí, o které se postarala Martina Elhenická (4 zlaté – 2 stříbrné), Klára Šimánová (1-0-2) a štafeta žen byla bronzová na 4×50 VZ ve složení Elhenická, Šimánová, Pechancová a Holubová. Do finále „A“ mezi dospělými se probojovala ještě Kateřina Holubová. Na „dospěláckou“ republiku se dále kvalifikovali Umlauf, Pásler J., Blahová, Hůlková, Malíková, Kraková, Šutriepková, Stoklasová, Smolíková, Brádlová a Šolínová. Klára Šimánová skončila v seriálu Českého poháru na skvělém druhém místě. V kategorii dorostu se na MČR o 10 medailových umístění v těžké konkurenci postarala Klára Šimánová (7-3-0). Kláru doplnili finalisté Aleš Umlauf a Karolína Šolínová a také Dominika Brádlová. V kategorii žactva trutnovští plavci přivezli z MČR a PČR 20 medailí (4-8-8). V kategorii starších žáků titul mistryně ČR vybojovala

Source: Jak se plavcům dařilo v roce 2017